KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Kraniosakrální terapie je celostní ošetření, které má harmonizační účinek na celé tělo a to jak po fyzické, psychické a energetické stránce. Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum). Jde o jemné dotekové ošetření, kdy se ladím na jemné pohyby a rytmy kraniosakrálního systému a fascií (svalové povázky). Rytmy na které se ladím během ošetření jsou velmi pomalé, jsou pomalejší než náš dech. Tyto rytmy pohybují kostmi a tkáněni, vnímám jejich kvalitu a sílu a následuji potřeby těla, protože tělo má přirozenou tendenci vrátit se do své rovnováhy, do svého zdraví.

Jak kraniosakrální terapie probíhá?

Ošetření probíhá na masážním lehátku v oblečení. Při ošetření přikládám ruce po dohodě s klientem na jeho tělo, případně pod tělo. Mým záměrem je být při ošetření v respektujícím kontaktu tak, aby se tělo klienta mohlo uvolňovat a tak nacházet svou rovnováhu.

Kdy zvolit kraniosakrální terapii?

Ošetření je možné jednorázově jen jako způsob relaxace a harmonizace.

Opakované ošetření doporučuji při dlouhodobějších obtížích jako bolest zad, páteře a koubů, skolióza, bolest hlavy, problémy s čelistmi, dutinami, různé dysfunkce v oblasti uší, očí nebo nosu, při stresu a psychických problémech, pocitech úzkosti apod. Při ošetření se nezaměřuji na symptomy, ale hledám novou přirozenou rovnováhu celého organismu. Vyřešením příčiny potom odcházejí i příslušné symptomy. Ideální je chodit každé tři týdny nebo jednou za měsíc. 

Počet ošetření je velmi individuální.

Co se může objevit po ošetření

Metoda nemá téměř žádné kontraindikace, působí na člověka komplexně, je neinvazivní, příjemná a všeobecně blahodárná. Doporučuji o sebe pečovat a po dobu aspoň 2 dnů po ošetření a raději nesportovat, nebo se příliš fyzicky namáhat. Následujte a pozorujte své tělo a to nejen po fyzické stránce. Účinky ošetření doznívají ještě obvykle 2-3 dny. Ve vyjímečných případech se mohou nepříjemnosti v konkrétní oblasti těla mírně zhoršit, což z pravidla odezní do 3 dnů po ošetření.

Pokud po ošetření pocítíte, že potřebujete konzultaci, určitě se na mě obraťte.

Setkání trvá 75 minut a skládá se z krátkého úvodního rozhovoru, ošetření a času na pozvolné doznění ošetření.

Cena za setkání 1200 Kč